Kotce pro psy a psí boudy

Máte psa na zahradě a chcete vyřešit základní otázku - jaký pro svého čtyřnohého parťáka pořídit kotec a jakou zvolit boudu? Zas tak jednoduché to není. Kotec je pro psa především skvělým útočištěm například při nepříznivém počasí. Tím, že jde o uzavřený prostor, si v něm zvíře také lépe odpočine, protože nemusí být stále nastražené, co se kolem něj děje. Velikost kotce by měla být vždy přizpůsobena velikosti a počtu psů, kteří ho budou využívat. Berte v úvahu, že v kotci bude nejspíše stát i bouda, aby tedy měl pes kolem boudy prostor. Nejlepší variantou jsou kotce o velikost 2x3 metry, které se hodí prakticky pro jakékoli plemeno psa. V případě pořízení kotce 2x4 metry nelze nic zkazit, jestliže to dovoluje velikost zahrady a možnost vhodného umístění.

Vhodné materiály a provedení

Nejlepší kotec je ten, v němž psovi bude co nejlépe a který splní svůj účel. Právě podlaha boudy je nejdůležitější, psovi nevadí ani tak chladné počasí, jako vlhko a chlad na ploše, na níž leží. Proto se dnešní moderní kotce staví většinou lehké, jsou ze dřeva a kovu, s podlahou mírně nad zemí, aby se v ní nedržela vlhkost. Jak už bylo řečeno, nejvhodnějšími materiály pro stavbu kotce jsou ocel a dřevo. Dřevěnou podlahu je nutné sice pravidelně natírat, ale snadno se udržuje, a pokud se zničí, dá se lehce opravit. Kostra a mříže by měly být ocelové a kvůli ochraně z pozinkované oceli. Kotce vyrobené ze žárově pozinkovaných ocelových prutů mají velice dlouhou životnost. Zinek má životnost v prostředí velkoměsta 30 let, až poté začne korodovat. Plechový kotec má životnost několik let, kari sítě potenciálně ohrožují zdraví psa. Psi totiž mají často tendenci se do mříží kotce zakusovat a po čase si zničí zuby.

Neméně důležitý je typ zastřešení kotce. Střecha musí na všech stranách dostatečně přesahovat půdorys podlahy, aby při dešti do kotce nezatékalo. Střechy se většinou dělají lehké, z dehtované vlnité lepenky nebo trapézového plechu na dřevěné konstrukci, se sklonem do stran (sedlová) nebo dozadu.

Umístění kotce 

Kotec by měl mít zadní stěnu orientovanou proti směru nejčastěji vanoucích větrů, v jakoukoli denní dobu by v kotci měl být vždy (mimo vnitřku boudy) prostor se stínem. Nakonec by pes měl mít výhled na co největší část pozemku, nejlépe tam, kde se majitelé nejčastěji pohybují. Umístění kotce znamená většinou kompromis, ochrana proti větru a slunci jsou ale podmínky naprosto nezbytné.

 

 

Nejprodávanější

2970
578241297057824
Značky

Stránka 1 z 1 - 6 položek celkem

   
 • bouda 1 Kód: 7799
  Bouda pro psa, typ A
  Ve výrobě (8 týdnů)

  Zateplená, pro velká i obří plemena.


  10 756 Kč
     
  Značka: Slavík
 • 20190409 071417 resized Kód: 7805
  Bouda pro psa, typ S
  Ve výrobě (4 týdny)

  55x50x60cm


  2 970 Kč
     
  Značka: Slavík
 • voliera 1,6x2,6m, 3,2 Doprava zdarma Kód: 7796
  Kotec pro psa 1,6x2,3m
  Ve výrobě (8 týdnů)

  S podlahou. 

  Doprava a montáž po celé ČR ZDARMA


  26 600 Kč
     
  Značka: Slavík
 •  
 • voliera3 Doprava zdarma Kód: 7790
  Kotec pro psa 2x3,5m
  Ve výrobě (8 týdnů)

  Doprava a montáž po celé ČR ZDARMA

  S podlahou.


  50 596 Kč
     
  Značka: Slavík
 • voliera 1,6x2,6m, 3 Doprava zdarma Kód: 7793
  Kotec pro psa 2x3m
  Ve výrobě (8 týdnů)

  Doprava a montáž po celé ČR ZDARMA

  S podlahou.

   


  43 368 Kč
     
  Značka: Slavík
 • Kotec pro psa 2x4m Doprava zdarma Kód: 7787
  Kotec pro psa 2x4m
  Ve výrobě (8 týdnů)

  Doprava a montáž po celé ČR ZDARMA

  S podlahou.


  57 824 Kč
     
  Značka: Slavík

Stránka 1 z 1 - 6 položek celkem